Your new design will be uploaded in:
...
Please contact Delivery Team on
0113 3200 750 if you have any queries.
X
 

November 2020

 

Mrs Rolfe 

Head Teacher

 

Mrs Lanning

West Head of Site

 

Mrs Hunt

East Head of Site

 

Mrs Gotts

 

Language Provision Teacher (Based at West Site)

Special Educational Needs & Disabilities Coordinator (SENDCO) 

 

Mrs Cunningham

 

 

Special Educational Needs & Disabilities Coordinator (SENDCO) 

(Based at East Site - mornings only)

 

Miss Peat (Maternity Leave)

 

 

Reception Co-Leader

Daffodil Class Teacher (Yr R) West Site

Monday - Thursday

 

Mrs Pearce

Daffodil Class Teacher (Yr R) West Site

Monday - Thursday

Mrs Cooper

 

Daffodil Class Teacher (Yr R) West Site

Friday

 

Miss Seagroatt

 

Buttercup Class Teacher (Yr R) West Site

Monday - Wednesday

 

Miss Grundy

 

Buttercup Class Teacher (Yr R) West Site

Thursday & Friday

 

Mrs Collett

 

Primrose Class Teacher (Yr R) West Site

 

Mrs Rowe 

 

Reception Co-Leader

Sunflower Class Teacher (Yr R) East Site 

 

Mrs Chhibber

Marigold Class Teacher (Yr R) East Site

 

Mrs Haydon

Daisy Class Teacher (Yr R) East Site

Monday - Wednesday

 

Miss Lee

Daisy Class Teacher (Yr R) East Site

Thursday & Friday

Miss Vincent

Wren Class Teacher (Yr 1) West Site

 

Mrs Greenwood

 

Robin Class Teacher (Yr 1) West Site

Monday & Tuesday

 

 

Ms Yates

 

Robin Class Teacher (Yr 1) West Site

Wednesday - Friday

 

Mrs Anderson

 

Chaffinch Class Teacher (Yr 1) East Site

Monday - Wednesday

 

Mrs Lewis

 

Chaffinch Class Teacher (Yr 1) East Site

Thursday & Friday

 

Mrs Bailey

Sparrow Class Teacher (Yr 1) East Site

 

Miss Kirk

Starling Class Teacher (Yr 1) East Site

 

Mrs Willis

 

KS1 Co-Leader

Owl Class Teacher (Yr 1 & Yr 2) West Site

 

Miss Iddon

Kingfisher Class Teacher (Yr 2) West Site

 

Miss Panton

Puffin Class Teacher (Yr 2) West Site 

 

Miss Jakes

 

KS1 Co-Leader

Blackbird Class Teacher (Yr 2) East Site

 

Miss Goose

Swan Class Teacher (Yr 2) East Site

 

Mr Douglas

Kestrel Class Teacher (Yr 2) East Site

 

Mrs Knowles

 

Ash Class Teacher (Yr 3) West Site

Monday, Tuesday & Wednesday

 

Mrs Massey

 

Ash Class Teacher (Yr 3) West Site

Thursday & Friday

 

Mrs Parratt

 

Oak Class Teacher (Yr 3) West Site

 

Mrs Gale

 

Willow Class Teacher (Yr 3) West Site

 

Mrs McGahern

 

Poplar Class Teacher (Yr 3) East Site

 

Miss Porter

 

Elm Class Teacher (Yr 3) East Site

Monday - Wednesday

 

Mrs Wren

Elm Class Teacher (Yr 3) East Site

Thursday & Friday

Mr Groombridge

Larch Class Teacher (Yr 3) East Site

 

Mrs Thomas

 

 

KS2 Leader

Maple Class Teacher (Yr 4) West Site

 

Mrs Rogers

 

Holly Class Teacher (Yr 4) West Site

 

Mrs Jones

 

Mulberry Class Teacher (Yr 4) West Site

 

Mrs Steer

 

 

KS2 Leader

Rowan Class Teacher (Yr 4) East Site

 

 

Mrs Mulroy

 

Birch Teacher (Yr 4) East Site

 

Support Staff

 

 

Mrs Hegarty

Higher Level Teaching Assistant (HLTA)

Mrs Williams

Higher Level Teaching Assistant (HLTA)

Mrs Reardon

Higher Level Teaching Assistant (HLTA)

Mrs Canfield

Higher Level Teaching Assistant (HLTA)

Mrs Hillier

Pupil Premium Teaching Assistant

Mrs Armstrong

Reception Teaching Assistant - West Site

Mrs McMurray

Reception Teaching Assistant - West Site

Mrs Markwell

Reception Teaching Assistant - West Site

Mrs Shadbolt

Reception Teaching Assistant - West Site

Mrs Sams

Reception Teaching Assistant - East Site

Mrs Clementi

Reception Teaching Assistant - East Site

Mrs Kirkham

Reception Teaching Assistant - East Site

Mrs Minister

Reception Teaching Assistant - East Site

Mrs Roberts

Teaching Assistant - West Site

Mrs Emmerson

Teaching Assistant - West Site

Mrs Legate

Teaching Assistant - am - West Site

Mrs Hillier

Teaching Assistant - am - West Site

Mrs Dunham

Teaching Assistant - am - West Site

Mrs Evans

Teaching Assistant - am - West Site

Mrs Dilley

Teaching Assistant - West Site

Mrs Linneker

Teaching Assistant - West Site

Mrs Summers

Teaching Assistant - West Site

Mrs Waghorn

Teaching Assistant - am - West Site

Mrs Birch

Teaching Assistant - am - West Site

Miss Appleby

Teaching Assistant - East Site

Mrs Winfield

Teaching Assistant - East Site

Mrs Wells

Teaching Assistant - am - East Site

Ms Nigam

Teaching Assistant - am - East Site

Mrs Baumber

Teaching Assistant - East Site

Mrs White

Teaching Assistant - East Site

Mrs Watson-Street

Teaching Assistant - am - East Site

Ms Rayner

Teaching Assistant -am - East Site

Miss Porter

Teaching Assistant -am - East Site

SEND Team

 

 

Mrs Olley

Senior SEND Team - East Site

Mrs Whitaker

Pastoral SEND Team - West Site

Mrs Turner

SEND Team - West Site

Mrs Jackson

SEND Team - West Site

Mrs Williamson

SEND Team - West Site

Miss Lauria

SEND Team - West Site

Mrs Buck

SEND Team - West Site

Mrs Lucken

SEND Keyworker

Mrs Glanville

SEND Keyworker

Mrs Roberts

SEND Keyworker

Ms Fassnidge

SEND Keyworker

Mrs West

SEND Keyworker

Mrs Harvey

SEND Keyworker

Ms Buckley

SEND Keyworker

Mrs Leslie

SEND Keyworker

Mrs Miller

SEND Keyworker

Ms Saunders

SEND Keyworker 

Mrs Bygraves

SEND Keyworker

Mrs Hadley

SEND Keyworker

Mrs Wakefield

SEND Keyworker

Ms Johnson

SEND Keyworker

Mrs Germanis

SEND Keyworker 

Ms Walker

SEND Keyworker 

Mrs Watson-Street

SEND Keyworker

Mrs Nobbs

SEND Keyworker

Mrs Joubert

SEND Keyworker

Mrs Middleton

SEND Keyworker

Mrs Munton

SEND Keyworker

Mrs Logan

SEND Keyworker

Mrs Baldwin

SEND Keyworker

Mrs Burrows

SEND Keyworker

Mrs Albone

SEND Keyworker

 

Office Staff

 

Mrs Lincoln

Office Manager (based at West Site)

Mrs Howard

Finance Manager (based at West Site)

Mrs Kitching

School Secretary - East Site

Mrs Barker

Admin Assistant - West Site

Mrs Smith

Admin Assistant - East Site

Mrs Laird

Admin Assistant - West Site

Mrs Harding

Admin Assistant - East Site

 

Mrs Lattimer

Shared Family Support Worker

Premises Staff

 

Mr Thomas

Premises Manager - West & East Sites

Mrs Sealey

Caretaker - West Site

Miss Stackhouse

Cleaner - East Site

Miss Lees

Cleaner - East Site

Lunchtime Staff

 

Senior Lunchtime Organiser - West Site

Mrs Skidmore

Senior Lunchtime Organiser - West Site

Mrs Chirico

Lunchtime Organiser - Mulberry Class - West Site

Mrs Cantwell

Lunchtime Organiser - Daffodil Class - West Site

Mrs Cutting

Lunchtime Organiser - Buttercup Class - West Site

Mrs Bygraves

Lunchtime Organiser - Oak Class - West Site

Ms Porter

Lunchtime Organiser - Robin Class - West Site

Mrs Chandler

Lunchtime Organiser - Holly Class - West Site

Mrs Lucken

Lunchtime Organiser - Wren Class - West Site

Mrs Whitfield

Lunchtime Organiser - Puffin Class - West Site

Mrs Hall

Lunchtime Organiser - Maple Class - West Site

Mrs Chapman

Lunchtime Organiser - Kingfisher Class - West Site

Mrs Pickering

Lunchtime Organiser - Primrose Class - West Site

Mrs Birch

Lunchtime Organiser - Owl Class - West Site

Mrs Sterling

Lunchtime Organiser - Ash Class - West Site

Mrs Place

 

Lunchtime Organiser - Willow Class - West Site

 

Mrs Pullinger

Senior Lunchtime Organiser - East Site

Miss Munton

Senior Lunchtime Organiser - East Site

 

Mrs Hadley

Lunchtime Organiser - Sunflower Class - East Site

Mrs Oxley

Lunchtime Organiser - Daisy Class - East Site

Mrs Dove

Lunchtime Organiser - Marigold Class - East Site

Mrs Brade

Lunchtime Organiser - Starling Class - East Site

Mrs Baldwin

Lunchtime Organiser - Chaffinch Class - East Site

Mrs Webster and Mrs Whitten

Lunchtime Organiser - Sparrow Class - East Site

Mrs Bygraves

Lunchtime Organiser - Blackbird Class - East Site

Mrs Colclough

Lunchtime Organiser - Kestrel Class - East Site

Mrs Germanis

Lunchtime Organiser - Swan Class - East Site

Ms White

Lunchtime Organiser - Larch Class - East Site

Mrs Darling

Lunchtime Organiser - Poplar Class - East Site

Miss Albone

Lunchtime Organiser - Elm Class - East Site

Mrs Burrows

Miss Blake

Lunchtime Organiser - Birch Class - East Site

Lunchtime Organiser - Rowan Class - East Site